Kars Turu

Code: KARSTURU
8 Mart 2019/ KARS

TUR PROGRAMI
1.GÜN Değerli  misafirlerimiz, turumuza Trabzon’dan 23:00’de başlıyoruz ve gece yolculuğunun ardından , Sabah saat 08:00‘de Kars’a varıyoruz.
2.GÜN Çıldır Gölü-Boğatepe Köyü- Kars Şehir Merkezi
İsteğe bağlı sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız, Çıldır Gölü oluyor. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü’nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölü kış aylarında buz tutmaktadır.  Dileyen misafirlerimiz Buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler ve bu geziyi ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekebilirler.  Çıldır gölü gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’nin ilk Peynir müzesini görmek için Boğa Tepe Köyüne hareket ediyoruz. Bu köyde on altı ayrı çeşit peynir üretiliyor. Peynir alışverişi de yağabileceğimiz bu gezimiz sonrasında Kars şehir merkezine dönüyoruz.  İsteğe bağlı öğle yemeği için mola veriyoruz  Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası, Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor.  Ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Osmanlı hamamları ve Kars Kalesini gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz.Tüm bu gezilerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.(Dileyen misafirlerimiz için Ekstra Kars Gecesi)
3 GÜN  Ani Harabeleri –Erzurum- Çifte Minareli Medresesi – Yakutiye Medresesi – Ulu Cami
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırında bulunan UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabelerine gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında.Burada yaptığımız gezimizin ardından artık Erzurum yolculuğuna başlıyoruz.Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzun ardından isteğe bağlı öğle yemeği alıp Doğu Anadolu’nun görkemli dağlarıyla çevrelenmiş ve Palandöken dağının eteğine kurulmuş Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Çifte Minerali Medrese, Ulu Camii,Yakutiye Medresesi, Üç kümbetleri gezdikten sonra Trabzon’ dönüyoruz ve bir sonraki turumuz için sizlere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler
Lüks araç ile ulaşım
Çevre gezileri
1 Gece konaklama
1 Akşam Yemeği
1 Sabah Kahvaltısı
Acente Rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri,İçecekler
Müze ve örenyeri girişleri
Kişisel harcamalar.
Ekstra Kars Gecesi

Fiyata Dahil Hizmetler
Lüks araç ile ulaşım
Çevre gezileri
1 Gece konaklama
1 Akşam Yemeği
1 Sabah Kahvaltısı
Acente Rehberlik hizmeti
Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle yemekleri
İçecekler
Müze ve örenyeri girişleri
Kişisel harcamalar.
Ekstra Kars Gecesi

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

1
Merhaba
Powered by