Batum & Trenli Tiflis, 2 Gece 3 Gün

Code: BatTif19
Sümelatur :
  • tiflis-turu
  • Batum-Tiflis-Turu-Slider-01

Gürcistan Tur Programı  ( Batum & Trenli Tiflis, 2 Gece 3 Gün )

1. Gün                  Trabzon – Batum – Tiflis
07:00’da Trabzon’dan Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısı’ndaki geçiş işlemlerimizin ardından Batum şehir merkezine gidiyoruz. İhtiyacımız olabilecek kadar yerel para birimi olan Gel (Lari) aldıktan sonra, öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası yürüyerek gerçekleştireceğimiz Batum şehir turunda Avrupa Meydanı (Medea Heykeli, Astrolojik Saat), Poseidon Heykeli, tarihi Tiyatro Binası, Osmanlı Camii, Piazza Meydanı ve Bulvar (Alfabe Kulesi, Ali & Nino Heykeli) gezilerini yapıyoruz. Yerel saat ile 18:20’da kalkacak trenle Tiflis’e hareket ediyoruz. 23:20’de Tiflis’e varıp otelimize gidiyoruz. Konaklama Tiflis şehir merkezinde  otelde.
2. Gün                  Tam Gün Tiflis

Sabah kahvaltımızın ardından Kura Nehri’nin her iki yakasında kalan başkent Tiflis’i gezmeye başlıyoruz. Metekhi Köprüsü’nün yanından bulunan teleferiğe binerek Gürcü Annesi olarak bilinen Kartlis Deda Heykeli’nin olduğu tepeye çıkıyoruz. Heykeli yakından görüp, tarihi şehri tepeden fotoğraflama imkanı buluyoruz. Yürüyerek inerken tarihi Narikala Kalesi, Cuma Camii, Abanotubani Şelalesi ve Sülfür Hamamlarını görüyoruz. Ardından Metekhi Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Metekhi Köprüsü’nde fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ismini ünlü şair Şota Rustaveli’den alan şehrin en modern caddelerinden birini yürüyerek gezmeye başlıyoruz, gezimiz esnasında Özgürlük Meydanı ve Gürcistan Ulusal Müzesi’ni görüp Ardından alış veriş için uğranması gereken Antikacılar Pazarı ve Tablo Pazarı’na gidiyoruz. Marjanishvili Meydanı’nı gördükten sonra otelimize dönüyoruz. ( Akşam yemeği canlı müzikli ve yöresel dans gösterilerini görebileceğimiz restoranda. İstege bağlı Yemek sonrası Barlar Sokağı’nda yürüyüş yapıp otelimize dönüyoruz ( EXTRA ) Konaklama Tiflis şehir merkezinde
3. Gün                  Tiflis – Mtskheta – Batum – Trabzon
Oteldeki kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın en önemli ve görkemlisi olan Tsminda Sameba Katedrali’ne gidiyoruz. Ülkenin ana katedrali olmasının yanında, dünyanın üçüncü büyük Doğu Ortodoks Katedrali unvanını da elinde bulunduran Sameba Katedrali’ni ziyaret ettikten sonra Gürcistan Tarihi Anıtı’nı (Chronicle of Georgia) görmeye gidiyoruz. 30-35 metre boyunda 16 sütundan oluşan ve kraliçeler, krallar, kahramanların ve Hz. İsa’nın hayatından hikayelerin tasvir edildiği anıtı geziyoruz. Ardından Gürcistan’ın tarihi şehirlerinden birisi olan ve 1994 yılında  Dünya Mirası listesine alınan Mtskheta’ya hareket ediyoruz. İlk önce Mtskheta’nın karşısındaki tepede bulunan Jvari Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Aragvi ve Kura Nehirlerinin birleştiği yeri ve Mtskheta’yı uzaktan fotoğrafladıktan sonra, tarihi Mtskheta’ya gidip içerisindeki tarihi ve dini yapıları ziyaret ediyoruz. Tiflis şehir merkezine dönüp öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası şehir merkezinde ve çarşıda geziyoruz. Batum’a hareket ediyoruz ve 22:20’de Batum’a varıyoruz. Restoran’daki hafif akşam yemeğinden sonra Sarp Sınır Kapısı’na gidiyoruz. Sınırdan geçip Trabzon’a hareket ediyoruz. Geç saatte Trabzon’a varıp, evlerimize bırakılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
►Trabzon’dan İtibaren Konforlu Araç İle Ulaşım
►Profesyonel Rehberlik Hizmeti
►2 Gece Konaklama
►Otelimizde 2 Sabah Kahvaltısı
►Batum-Tiflis Tren Bileti
►Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
►1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
►Program Dışındaki Yemekler ve Yemeklerde Alınan İçecekler
►Özel Harcamalar
►Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
►Ekstra Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Etkinlikler

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Batum & Trenli Tiflis, 2 Gece 3 Gün” için yorum yapan ilk kişi siz olun