Sal Pokut Turu

130.00

Çamlıhemşin’in dizilere ev sahipliği yapmış Şenyuva Köyü , köyde vereceğimiz molamızda köy kahvesinde çayımızı kahvemizi yudumluyoruz ardından bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz.

Stok kodu: SALPOKUT Kategoriler: Etiketler:
HAREKET 08:00 VARIŞ –:00

Değerli konuklarımız, 08.00 da Trabzon’dan SÜMELA Turizm ofisi önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve Pokut Turu ‘nu gerçekleştirmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Çamlıhemşin’in dizilere ev sahipliği yapmış Şenyuva Köyü (Çinçiva) oluyor , köyde vereceğimiz molamızda köy kahvesinde çayımızı kahvemizi yudumluyoruz ardından bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en eski konaklarını görüyor ve yolculuğumuz Pokut Yaylası na doğru devam ediyor , yaklaşık 1 saat sonra Pokut Yaylası’na varıyoruz karadenizin en güzel yaylasından biri olan rakımı 2075m yüksekte bulutların üzerinde eşsiz bir manzarada fotoğraf ve yemek molası veriyoruz. Daha sonra havanın ve patika yokun durumuna göre misafirlerimizle buluşup Sal Yaylasına güzel bir doğa yürüyüşü yapıyoruz bu yürüyüşümüz yaklaşık 30 dk kadar sürüyor varışımızla birlikte misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Şansımız varsa Bulut Denizi görebiliyoruz, dileyen misafirlerimiz Kadir Abinin doğal sütlacını tadabilir çayını içebilir serbest zamanımızın ardından tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hakim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale`yi ziyaret oluyor. Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Palovit Şelalesine uğrayıp Trabzon`a dönüyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından Trabzon’a varıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

· Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım ( Yolun Durumuna Göre Yaylaya Uygun Araç Değişikliği Yapılabilir)

· Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

· Tüm Öğle Yemekleri

· Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

· Tüm Özel Harcamalar

· Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Pokut Turu Gezi Noktaları

· Fırtına Vadisi

· Şenyuva Köyü

· Çinçiva Köprüsü

· Pokut Yaylası

· Sal Yaylası

· Zilkale

· Palovit Şelalesi

Pokut Turunda Mutlaka Yapılması Gerekenler

· Pokut Yaylasının muhteşem doğasına karşı fotoğraf çekilmek

· Sal Yaylasında orman yürüyüşü yapmak

· Palovit Şelalesinde ıslanmak

Önemli Uyarı !

Yayla tadında güzel bir gezi geçirmek istiyorsanız önemli olan kıyafetleriniz ve yanınızda getirdiklerinizdir. Hava durumu ne olursa olsun sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa gezmek hep mutluluk verir !!!

Hamile kadınlara uygun değildir.

Güneş kremi

Yağmurluk

Yürüyüş Ayakkabısı (Su Geçirmez)

Yedek Çorap

Küçük Sırt Çantası

Power bank

Pokut Turu Bilmemiz gerekenler !!!

Pokut Yaylası, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Trabzon’a 175 km , Rize’ye 86 km ve Çamlıhemşin’e 21 km uzaklıkta 2050 rakımda kurulan muhteşem bir yayladır. Pokut isminin anlamı ‘rüzgarlı vadi’ anlamını taşımaktadır. Sal yaylası ile Pokut yaylası arasında kalan vadide sürekli rüzgarın esmesiyle bulut geçişleri olmaktadır.Ülkenin bir çok yerinden bu görüntüye şahitlik etmek fotoğraflarını çekmek için insanlar bu bölgeye gelmektedir. Pokut yaylası insanlara görsel bir şölen sunmaktadır. Diğer yaylaların aksine 1800 m den sonra ağaç bitkisine pek fazla rastlanmazken Pokut yaylası ve sal yaylası arasında kalan bölümde çam ormanlarına rastlanmaktadır. Pokut Yaylasının en güzel anı sisin alçalıp tam dağın ucuna kadar gelip bir bulut denizi oluşturduğu andır. Bulutların üzerinde yürümeye hazırlısınız? Turlarımıza bekliyoruz Sal Yaylası Pokut Yaylası Zilkale ve Palovit şelalesi sizleri bekliyor…

 

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
Not 2: Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır.
Not 3: Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez.
Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Not 5:Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Sal Pokut Turu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Search Tour

Find your dream tour today!
Rating

Price range 0.00 - 0.00

Canlı Destek
1
Merhaba